Aksaglik Genel Sağlık Bilgilendirme Portalı

Ak SAğlık

Saç Ekimi

leave a comment »

Saç Ekimi ile ilgili ön bilgileri size aktarmadan önce, saç ekiminin tamamen doğal olup herhangi bir yan etkisi veya ameliyat izi gibi ameliyat sonrası sorunlar yaşanmaz. Saç ekimi tamamen kendinden zaten var olan saç köklerinin olmayan yere transferi işlemidir.

Saç ekimi dediğimiz işlem ense bölgesinde canlı kanlı ve yaradan tarafından dökülmemek üzere proğramlanmış saç köklerinin kafa bölgesinde saç olmayan bölgeye ekilmesi olayıdır. Bu işlem lokal anestezi altında yapılır. Ameliyat esnasında bir acı hissi hissedilmez. Tamamen doğal ve ameliyat sonrasında da başarı oranları oldukça yüksektir. Saç ekiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanılan tekniktir.

Saç ekiminde klasik fut yöntemi ve fue yöntemi olarak 2 farklı teknik kullanımdadır. Bu teknikler ile yapılan saç ekimlerinde birinde ameliyat izi kalır. Oda fut tekniğidir. Fut tekniği günümüzde artık pek tercih edilmeyen eski bir yöntemdir. Genelde fue tekniği ile saç ekimi işlemleri yapılır. 

Fue ile yapılan saç ekimlerinden ense bölgesinden kökler teker teker toplanır. Bu saç kökleri belirli gruplara ayrılıp temizlenir. Ayrıştırılan bu saç kökleri boylarına ve yönlerine göre belirlenirler. Saç kökleri bir müddet sonra saç eksik olan kafa bölgesinde yerleştirilir. Bu yerleştirme işlemi yapılmadan önce bir mikro motor ile kafa derisine 0,5 cm civarında delikler açılarak saçın ekilmesi için delikler oluşturulur. 

Açılan bu kanallarda dikkatli ve simetrik olarak açılmalıdır ki, cim adam olma tehlikesi olmasın. Dikkatli ve özenle açılan kanallara saç kökleri saç yönlerine göre yerleştirilirler. Bu yerleşim de teker teker yapılır. 

Saç ekimi esnasında acı kesinlikle hissedilmez. Bu yapılan lokal anestezi ile alakalıdır. Ameliyat esnasında film müzik veya ekip ile sohbet edilebilir, ihtiyaç gidermek için sıklıkla ara verilebilen ameliyatlardır. 

Saç ekimi öncesi kanı sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Ayrıca sigara tüketimi de sınırlandırılmalıdır. Bunların sebebi sigara kılcal damarları tıkaması hasebiyledir. Eğer kılacak damarlar tıkarsa veya geçiş zorlaşırsa ekim sonrasında saç köklerinin beslenmesi zorlaşabilmektedir. 

Saç ekimi estetik ve plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılması gereken ciddi bir işlemdir. Ayrıca ameliyat esnasında saç ekimi için bir ekip olmalıdır. Bu ekibinde kalitesi ve tecrübesi oldukça önemlidir. Keza saç ekimi işlemi gerçekten önemli bir işlem olup bir kere yaptırdığınızda bir daha düzeltme işlemi ilki kadar başarılı geçmeyen işlemlerdir.

Reklamlar

Written by aksaglikportali

Haziran 9, 2012 9:19 am

Saç Ekimi kategorisinde yayınlandı

Tagged with , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: