Aksaglik Genel Sağlık Bilgilendirme Portalı

Ak SAğlık

Midesinin yüzde 90`ını aldırarak 5 ayda, 35 kilo verdi

leave a comment »

Eskişehir`de midesinin yüzde 90`ını aldıran 26 yaşındaki Nuray Yeler, 5 ayda 35 kilo vererek 120 kilodan 85 kiloya düştü.

Geçen Temmuz ayında Eskişehir Özel Anadolu Hastanesi `nde geçirdiği `Sleeve Gastretomi` yöntemi ile midesinin yüzde 90`ını aldıran Nuray Yeler , 5 ay gibi kısa sürede 35 kilo birden verdiğini açıkladı. Ameliyat ile midesini aldırmadan önce 120 kilo olduğunu 5 ayda 85 kiloya düştüğünü belirten Yeler , 4 ay içerisinde 25 kilo daha vererek 60 kiloya düşmek istediğini söyledi. Evli olan ev kadını Nuray Yeler , 60 kiloya düştükten sonra bir bebek dünyaya getirmek istediğini belirterek, `Ameliyat öncesinde kilolarım nedeniyle rahat hareket edemiyordum. Eğilip, kalkmak bana ölüm gibi geliyordu. Ayrıca kilolarım nedeniyle nefes darlığı da çekiyordum. Hastaneye mideme kelepçe taktırmak için geldim. Ancak doktorlar kelepçenin daha riskli olduğunu belirterek midemin bir kısmını almayı teklif ettiler . Midemin yüzde 90`ının alınması ile hiçbir sıkıntım olmadı. Normal sıvı ve katı gıdaları rahatlıkla yiyebiliyorum. Midem küçük olduğu için de çok çabuk doyuyorum` diye konuştu.

Nuray Yeler `in ameliyatını gerçekleştiren Opr .Dr. İhsan Oruk, mide küçültme ameliyatınından çok olumlu bir sonuç aldıklarını belirterek, `Bu yöntem mideye kelepçe takmaktan daha az riskli. Ayrıca bu yöntemin maliyeti de daha ucuz. Metabolizmaya zarar vermeden hastada doygunluk sağlıyor. Böylelikle hasta sürekli açlık hissetmiyor. Midesinin yüzde 90 gibi bir kısmını ameliyat ile aldık. Yüzde 10`luk mide ile gayet sağlıklı kilo verebiliyor` dedi.

2006-12-15 Vatan

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

Reklamlar

Written by aksaglikportali

Aralık 28, 2009 3:36 pm

Basında Obezite kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: