Aksaglik Genel Sağlık Bilgilendirme Portalı

Ak SAğlık

Uzaktan kumandalı mide

leave a comment »

Uzaktan kumandalı mide	127 kilo ağırlığındaki bir kadın, dünyada ilk kez denenen uzaktan kumadalı bir mide kelepçesi yardımıyla kilo verecek.

Dünyada ilk kez uygulanan uzaktan kumandalı zayıflama yöntemi, 29 yaşındaki İngiliz hasta Maria Corvi üzerinde kullanılıyor . Takılan minik kelepçe sayesinde mide hacmi küçülen 127 kiloluk genç kadın, böylece daha az yiyerek doyabiliyor. Easyband adı verilen minik cihazın çalışma prensibi son derece basit. Kelepçe üstüne eklenmiş bir çip , uzaktan kumanda yardımıyla harekete geçerek kelepçeyi sıkıştırıyor ve mideyi küçültüyor. Çipe ince bir kabloyla bağlanmış alıcısıysa derinin iç tarafına yerleştiriliyor. Tabi, cihazın etkili çalışabilmesi için uzatan kumanda aleti doktorun denetiminde bulunuyor. Kumandayla çipe sinyal gönderen doktor, Corvi`nin midesini kontrol edebiliyor. Şu anda yaygın olarak kullanılan geleneksel kelepçelerde tuzlu su kullanılıyor ve kelepçenin daralması için içine sıvı enjekte ediliyor. Ancak bu tür cihazların enfeksiyon riski var. Uzaktan kumandalı kelepçenin kullanıldığı ilk hasta olan Maria Corvi, cihazın takılması için 9.500 pound (yaklaşık 27.000 YTL ) harcamış. Pizza ve hamburgere borçlu olduğu kilolarından bir an önce kurtulmak isteyen genç kadının hayaliyse, 46 bedenden 38 bedene inmek.

İNGİLİZ KADINI BÖYLE ZAYIFLATACAK:

Uzaktan kumandalı kelepçe, midenin üstü kısmına yerleştiriliyor ve incecik bir kabloyla, göğüs kafesini kaplayan derinin iç tarafındaki alıcıya bağlanıyor.

Doktorlar, uzaktan kumandayla alıcıya sinyal gönderip kelepçenin mideyi daraltmasını sağlıyor . Doktor bunu bir kerede yapıyor. Zamanla tekrar sıkılığı ayarlayabiliyor.

2006-11-12 Bugün

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

Reklamlar

Written by aksaglikportali

Aralık 26, 2009 12:26 pm

Basında Mide Kelepçesi kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: