Aksaglik Genel Sağlık Bilgilendirme Portalı

Ak SAğlık

Titan Kenan nasıl zayıfladı?

leave a comment »

Titan Kenan nasıl zayıfladı?	‘Titancı Kenan’ın, 70 kilo birden vermesini; mucizevi diyet değil. İşte zayıflama sırrı…

Dolandırıcılık suçundan 10 yıl cezaevinde yatan Titancı Kenan Şeranoğlu’nun cezaevindeyken fazla kilolarından rahatsız olup midesine kelepçe taktırdığı ortaya çıktı..

Titan Saadet Zinciri’nin kurucusu Kenan Şeranoğlu, dolandırıcılık suçundan cezaevine düşmeden önce düzenlediği şaşaalı doğum günü partisiyle dikkatleri üzerine toplamıştı. Doğum günü görüntüleri uzun süre gündemi meşgul eden Şeranoğlu’nun 140 kiloluk hali ve elinde şampanya ile göbeğini salladığı danslar da unutulmazdı!

Cezaevine 140 kilo olarak giren; 10 yıl sonra 70 kilo çıkan Şeranoğlu’nun bu yeni hali dün Günaydın’ın haberi seyesinde herkesin merak konusu oldu. Geçen şubat tahliye olan Şeranoğlu’nun 70 kilo vermesinin sırrının midesine taktırdığı kelepçe olduğu ortaya çıktı. Cezaevindeki son aylarında aşırı kilolarının sağlığını tehdit etmesiyle Adalet Bakanlığı’ndan izin alarak midesine kelepçe taktıran Şeranoğlu cezaevinden çıktıktan sonra da kelepçe diyetine devam etmiş.

Tek değil!

Midesine kelepçe taktırarak zayıflayan ünlü isimlerden biri de Ozan Orhon. Orhon, birkaç yıl önce kelepçe taktırmış ve 5 ayda 69 kilo vermeyi başarmıştı. Ama sonrasında kelepçe çıkartılmış ve Orhon verdiği kiloları hızla geri almıştı. Spor yorumcusu ve eski hakem Ahmet Çakar da bu yöntemle 40 kilo veren bir başka isim olmuştu. Dünyaca ünlü futbolcu Maradona da bu yöntemle zayıflayan ünlüler arasında yer aldı.

Mideye kelepçe nasıl takılıyor?

Mide kelepçesi yöntemiyle midenin üst kısmına kum saatine benzeyen silikon bir kelepçe takılıyor. Genişliği dışarıdan kontrol edilebilen bu kelepçe sayesinde mideye istenen oranda yiyecek girmesi sağlanıyor. Ortalama maliyeti 10 bin YTL civarında olan bu yöntemi, SSK veya özel sağlık sigortaları kapsam dışı bırakıyor. Bu yöntemle zayıflamaya çalışan bazı hastalarda ölüm vakasına rastlanması ve kelepçe çıkarılınca verilen kiloların geri alınması kelepçenin güvenilirliğini de tartışılır hale getirdi.

Değer Özergün/Günaydın 17 Aralık 2008 Çarşamba 07:42

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

Reklamlar

Written by aksaglikportali

Aralık 26, 2009 11:54 am

Basında Mide Kelepçesi kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: