Aksaglik Genel Sağlık Bilgilendirme Portalı

Ak SAğlık

1,6 milyar insan aşırı kilolu

leave a comment »

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzman Doktoru Okan Özdemir, dünyada en az 400 milyon kişinin ‘obez’ sınıfına girdiğini belirterek, 1.6 milyardan fazla kişinin de normal kilosunun üzerinde bir ağırlığa sahip olduğunu söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 tarafından düzenlenen sağlık paneli, vatandaşları ‘Obezite ve Sağlıklı Beslenme ’ konusunda bilgilendirdi. Panelde Kalp ve Damar Cerrahisi Uzman Doktoru Okan Özdemir, Bursalılara obezite ve sağlıklı beslenme konularında detaylı bilgiler verdi. Dr. Özdemir, günümüzün ciddî sağlık sorunlarından olan ve pek çok insanın karşı karşıya kaldığı obezitenin (şişmanlık) en fazla ABD ve İngiltere ’de görüldüğünü söyledi.

Dünyada en az 400 milyon kişinin ‘obez’ sınıfına girdiğini belirten Özdemir, 1.6 milyardan fazla kişinin de normal kilosunun üzerinde bir ağırlığa sahip olduğunu dile getirdi. Obezitenin çocuklarda da sıkça görülen bir rahatsızlık olduğuna değinen Uzm . Dr. Okan Özdemir, dünyada yaklaşık 40 milyon çocuğun ‘obez’ olduğunu, 155 milyon çocuğun ise ‘aşırı kilolu’ sınıfına girdiğini anlattı. Obezitenin önemsenmesi gereken bir sağlık sorunu olduğunu vurgulayan Özdemir, “Yalnızca yaşamın belirli dönemlerinde değil, her zaman sağlıklı beslenmeye dikkat edilmedir. Dengeli beslenme, ruh ve beden sağlığı açısından çok önemlidir ve kişinin zihinsel ve bedensel faaliyetlerini de etkiler” dedi.

/ BURSA

2008-01-29 Yeni Asya

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

Reklamlar

Written by aksaglikportali

Aralık 26, 2009 11:26 am

Basında Obezite kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: