Aksaglik Genel Sağlık Bilgilendirme Portalı

Ak SAğlık

Obezite İngiltere için, küresel ısınma gibi

leave a comment »

Obezite İngiltere için, küresel ısınma gibi	İngiltere Sağlık bakanı Alan Johnson, obezitenin ülkesi için en az küresel ısınma kadar büyük bir kriz haline geldiği uyarısında bulundu.

LONDRA – Sorunun düzeyinin artık herkes tarafından görülebilecek noktaya geldiğini ve bu gidişi değiştirmenin bütün toplumun yararına olacağını belirten İngiltere Sağlık bakanı Alan Johnson, hükümet tarafından yaptırılan bir araştırmanın 25 yıl içinde bütün nüfusun yarısının obez olacağına işaret ettiğini söyledi.

Bakanlar kurulunun uzun vadeli bir obeziteyle mücadele programı hazırlamakta olduğunu da açıklayan Johnson, toplumun sorunla ilgili olarak bilgilendirilmesi gereğine dikkati çekti. Önlem almak konusunda daha süratli davranmak gerektiğini kaydeden Johnson, halkın spor ve sağlıklı beslenme yönünde teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

Bu arada Oxford Üniversitesi araştırmacılarından Prof. Klim McPherson ve Ulusal Kalp Vakfından Tim Marsh, yaptıkları araştırmalar sonucunda, 15 yıl içinde erkeklerin yüzde 86’sının, 20 yıl içinde de kadınların yüzde 70’inin obez olmasa bile, “aşırı kilolu” denilebilecek hale geleceklerini savundu.

İngiltere’de obeziteyle mücadele hükümetin öncelikleri arasına alınmış durumda. Başbakan Gordon Brown da obeziteyle uzun vadeli mücadele programında kullanılmak üzere bir fon oluşturdu.

AA

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

Reklamlar

Written by aksaglikportali

Aralık 25, 2009 10:00 am

Basında Obezite kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: