Aksaglik Genel Sağlık Bilgilendirme Portalı

Ak SAğlık

Kuşhan kendi diyetine uymadı, yağ aldırdı!

leave a comment »

159Muzaffer Kuşhan’ın İstanbul Polonezköy’deki zayıflama kampında, pazar günü 19 yaşındaki Dila Kurt’un kalp krizinden yaşamını yitirmesinin yankıları sürüyor.

Kampın sağlık merkezi olarak ruhsatının bulunmadığının ve geçen yıl güzellik merkezi ruhsatı için yapılan başvurunun geri çevrildiğinin ortaya çıkmasının ardından, bir çarpıcı nokta daha su yüzüne çıktı. Şu ana kadar yüzlerce kişiyi ağır spor ve 1500 kalorilik sıkı rejim ile zayıflatan ünlü doktorun, kilo vermek için 2 kez liposuction’ı (yağ aldırma) tercih ettiği ortaya çıktı.

‘ÖLÇÜLERİM AYNI’ DİYORDU 12 yıldır “hiç yaşlanmadığını” savunan Dr. Kuşhan, 30 yıldır da doğru beslenme ve egzersiz sayesinde aynı vücut ölçülerini koruduğunu ve 50 beden elbise giydiğini iddia ediyordu. Ancak İstanbul Cerrahi Hastanesi’nde 2005 yılında liposuction, 2008 yazında ise “liposhaping” operasyonu olan Dr. Kuşhan, egzersiz ve diyet yerine yağ aldırmayı tercih etti. Zayıflama sektörünün her zaman bir ticarethaneye dönüştüğünden yakınan Dr. Kuşhan, “detoks” u aptallık, “anti-aging”i rezalet olarak tanımlıyordu. Ancak Dila’nın ölümünün ardından, Kuşhan’ın zayıflatma yöntemleri yoğun biçimde tartışılmaya başlandı.

Kuşhan’ın kişiye özel diyet yerine herkese ortak zayıflama programı uygulaması, çok az kalori verirken ağır spor yaptırarak metabolizmayı zorlaması, kısa sürede hızla kilo verdirerek kalp üzerinde zorlama yaptırdığı ileri sürülen programı, tıp dünyasının yönelttiği başlıca eleştiriler…

KENDİ YÖNTEMİNİ GELİŞTİRDİ

Genel cerrahi ihtisası bulunan, Almanya’da mide balonu, çenenin bağlanması gibi cerrahi yöntemler üzerine çalışan Dr. Kuşhan, Türkiye’ye döndükten sonra kendi zayıflama yöntemini geliştirerek bu alanda çalışmaya başladı. İlk zayıflama kampını Büyükada’da açan Kuşhan, daha sonra Polonezköy’deki otelinde “Kuşhan Sağlık Merkezi” adıyla hizmet vermeye başladı. Bu arada Sağlık Bakanlığı da, merkezin sağlık tesisi olarak açılması ve işletilmesine ilişkin sağlık bakanlığınca verilen bir izin belgesi bulunmadığını doğruladı. Bakanlık, ölüm olayıyla ilgili soruşturmanın derinleştirilerek devam ettiğini ve sonuçların en kısa sürede kamuoyuna duyurulacağını da açıkladı. (Sabah)

EDİTÖRÜN NOTU: Kuşhan Genel Cerrahi uzmanı değildir. Almanya’da gördüğü eğitim Türkiye’de karşılığı olmayan Travmotoloji uzmanlığıdır. Türkiye’de Ortopedi uzmanı olarak karşılanmaktadır. Diyetle ilgili hiçbir eğitim ve uzmanlığı bulunmadığı ise yıllardır bilinen bir gerçektir.

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

Reklamlar

Written by aksaglikportali

Aralık 24, 2009 11:11 am

Basında Obezite kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: