Aksaglik Genel Sağlık Bilgilendirme Portalı

Ak SAğlık

Obezite korkusu krize rağmen kazandırıyor

leave a comment »

17Kriz pek çok sektöre darbe vururken, zayıflama ürünlerinin satışları gerilemiyor. Yağ oranını ölçen özel tartıların distribütörü Uğur Taslak, `Obezite korkusu kriz dinlemiyor. Satışlarımızda düşüş yok` dedi

Tanita marka tartıların Türkiye temsilcisi Tartı`nın sahibi Uğur Taslak, krizin satışlarına hiçbir etkisinin olmadığını, Türkiye`de obezite korkusunun pazarı hızla büyüttüğünü söyledi. Tanita`nın vücut analizi ve yağ ölçümü yapan tartılarının ev tipi olanları 75 ile 410 euro arasında, profesyonel ürünler ise 1.400 ile 15 bin euro arasında fiyatla satılıyor.

Ev tipi ürünleri sadece üst gelir grubu değil orta gelir düzeyinin de büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Uğur Taslak, `Profesyonel tartılarımıza ise sadece işyerleri değil, kilosuna dikkat edenler de büyük ilgi gösteriyor. Orhan Özokur, Süleyman Orakçıoğlu, İhsan Gülay gibi iş dünyasının önemli aktörleri de profesyonel tartılarımızı evlerinde kullanıyorlar` diye konuştu.

Bilişim teknolojilerindeki gelişmelerin işlerine yaradığını anlatan Taslak şöyle konuştu:

`Artık alışverişi oturarak, iletişimi oturarak, dost sohbetlerini bile yerimizden kalkmadan yapıyoruz. Bu nedenle hızla şişmanlıyoruz. Türkiye`de obezite riski arttıkça bilinç düzeyi de yükseliyor. Diyet ürünlerindeki çeşitlilik de bizim sektörümüzü geliştiriyor.`

FB`lilerin adımı ölçülüyor

Tartı`nın temsilciliğini üstlendiği pek çok ilginç ürün var. Örneğin kilo vermeye yarayan bir top olan Bosuball, 165 euroluk fiyatına rağmen yok satıyor. Belinize takarak o gün kaç adım attığınızı sayan Adımsayar da çok talep edilen ürünlerden.

Uğur Taslak, bileğe takılarak, uyku kalitesinden ne kadar hareket edildiğine kadar tüm vücut hareketlerini ölçen aletlerine de ilgi olduğunu, Fenerbahçe Futbol Kulübü oyuncularının bu aletle izlendiğini anlattı.

VATAN/ Özlem Ermiş BEYHAN

2009-05-04 Star

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

Reklamlar

Written by aksaglikportali

Aralık 23, 2009 10:06 pm

Basında Obezite kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: